KNIHOVNA RADČICE

   OKRES JABLONEC NAD NISOU

 

 

     Vítáme Vás na našich webových stránkách. Chceme Vás seznámit s historií i současností naší knihovny, se všemi akcemi, které pořádáme, a hlavně vás nalákat k návštěvě. Vždyť přece čtení je tak krásné...Více...

Aktuální události v naší knihovně

21. 6. 2020

Prázdninový provoz knihovny

Po předchozí telefonické domluvě lze otevřít i v jiném termínu.

25. 4. 2020

Obnovení provozu knihovny

Provoz knihoven pro veřejnost bude dle sdělení MZ umožněn od 27.4.2020. Obnovení závisí na zřizovateli knihovny, což je OÚ Radčice. Svolení jsem dostala, takže od pondělí 27.4.2020 bude knihovna opět otevřena v čase 17-19 h. Pro zájemce samozřejmě knihovnu otevřu i mimo pondělí, stačí zavolat na 606 839 006,  domluvíme se.

Knihovna bude otevřena za určitých pravidel:

-samozřejmostí je rouška  /já i vy/

-u vstupu do knihovny bude dezinfekce /zajistí OÚ/, kterou použijete

Dezinfekce vrácených knih.

Národní knihovna doporučuje provádět dezinfekci vrácených knih. Nejjednodušší a nejlevnější metodou je nechat knihy odložené po dostatečně dlouhou dobu. NK cituje studii, která uvádí, že doba přežití koronaviru na papíře při pokojové teplotě je maximálně 5 dní. Tak se prosím nezlobte, když vám nezapůjčím knihu, která byla ten den /týden/ vrácena.

Možná úprava otevírací doby. 

S OÚ též zvažujeme změnu otevírací doby knihovny na čvrtek, a to během úředních hodin 17-19h. Mohli byste spojit návštěvu knihovny s návštěvou OÚ. Nabízí se i možnost pondělí 17-18h a čvrtek 18-19h. Budu ráda, když mi napíšete váš názor, podle vašich reakcí se rozhodneme, jak otevírací dobu upravit.

Pondělí 17-19h

Čvrtek  17-19h

Pondělí 17-18h a čvrtek 18-19h

Předem děkuji za vaše reakce a v pondělí se na vás těším. S pozdravem Lenka

6. 2. 220

Pozvánka na besedu

22. 12. 2019

Ježíškova vnoučata

Dobrý den, ahoj.

Před několika týdny jsem vás (aktivní čtenáře) oslovila emailem s tím, že se naše knihovna připojuje k projektu Ježíškova vnoučata. Tímto bych chtěla poděkovat naší paní starostce, že mě k tomu "popostrčila", protože vaše reakce byly super. Vybrali jsme celkem 1750,- Kč a stali jsme se 3x Ježíškovým vnoučetem. V příloze se můžete podívat, komu jsme udělali radost a co jsme koupili. Také nám přišlo poděkování od pana Vítězslava v podobě krásného sněhuláka, který je nyní výzdobou v knihovně. Všem, kteří přispěli, bych chtěla strašně moc poděkovat, jste skvělí. Příští rok bychom to mohli zkusit znova..... co myslíte?


Všem bych touto cestou chtěla za knihovnu popřát krásné a pohodové vánoční svátky a do nového roku jen vše krásné. Lenka 

14. 12. 2019

Informace pro čtenáře

V úterý 17. 12. přibudou do knihovny čerstvě zakoupené knihy a nový výměnný soubor z Jablonce nad Nisou. Čtenáři si je mohou vypůjčit ve čtvrtek 19. 12., kdy je mimořádná otevírací doba v čase úředních hodin OÚ. V pondělí 23. 12. bude knihovna zavřená.

 

Na začátek

 

 

Na začátek

 

© 2018 Knihovna Radčice