Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31
Putování z pohádky do pohádky 2024
SSK Střelnice Jílové
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15
105 let SK Zásada
16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27
Pozvánka na 14. zasedání ZO Radčice
28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Krajské myslivecké slavnosti na Sychrově

Krajské myslivecké slavnosti na SychrověDatum konání:
30.9.2023

23-Krajské myslivecké slavnosti na Sychrově.png

Dobrý den,

dovolte, abych vás pozval na Krajské myslivecké slavnosti na Sychrově, které se uskuteční při příležitosti 100. výročí založení Českomoravské myslivecké jednoty a to 30.9. 2023 od 10:00 do 17:00 hodin v parku zámku Sychrov, a které pro vás připravují Okresní myslivecké spolky Liberec, Jablonec nad Nisou a Semily. 

Při této jedinečné příležitosti bychom rádi veřejnosti představili myslivost v její kráse a bohatosti, založené na péči o zvěř, tradicích a kulturních a osvětových hodnotách. Cílem těchto slavností je nejen připomínka významného výročí myslivecké organizace, která byla založena v roce 1923, a to za účelem ochrany myslivosti, přírody a krajiny, a v ní volně žijící zvěře, životního prostředí, ochrany ohrožených nebo zraněných živočichů, a za účelem práce s dětmi a mládeží, ale především pak prezentace tradiční české myslivosti, která je v podstatě středoevropskou specialitou, a to především díky svým, po mnoho let budovaným a rozvíjeným aktivitám, které jí dávají jakousi ideovou nadstavbu, a která je od roku 2012 na seznamu nemateriálních statků tradiční a lidové kultury České republiky, a to jako nehmotná kulturní památka. 

Proto připravujeme velice pestrý program, který je určen jak myslivecké, tak především nemyslivecké veřejnosti. Kromě toho si na své přijdou i děti, pro které zde bude stezka napříč celým parkem, kde budou vědomostní, pohybové i tvůrčí aktivity. 

V rámci programu vystoupí celá řada významných mysliveckých osobností, ale i zajímavých souborů. Návštěvník se bude moct kochat módními přehlídkami např. na téma Žena, lov a šperk, anebo odívání od baroka po první republiku, nebo se zaposlouchat do tónů lovecké hudby v podání trubačů České lesnické akademie Trutnov, seznámit se s výcvikem loveckých psů, anebo loveckých dravců, dále vábením zvěře s Kateřinou Cheníčkovou, nebo se seznámit se zpracováním zvěřiny v rámci kuchařské kulinářské show s Josefem Šorejsem a mnoho dalšího. Celým dnem bude provázet známá moderátorka paní Marcela Augustová. Akce se uskuteční pod záštitou radního Libereckého kraje pana Václava Židka. Po celý den je pro veřejnost vstup na tyto oslavy zdarma. 

Těším se, že se přijdete podívat. 

 

V případě bližších informací, se můžete obracet přímo i na mou osobu. Oslavy jsou určeny i pro prodejce např. rukodělných či regionálních produktů, proto je zde i možnost k přihlašování, vážným zájemcům budou zaslány další pokyny. Takže pokud byste věděli, že se ve vašem okolí nachází někdo, kdo by tuto informaci ocenil, budeme velice rádi za její zprostředkování. 

 

Myslivosti zdar!


Petr Mužák
předseda Kulturní a propagační komise,
Okresní myslivecký spolek Liberec, 734 598 580

 

23-Plakat_krajske myslivecke slavnosti na Sychrove.jpg